CASE STUDY

Supermarket

Nasz partner prowadzi konto w branży dziecięcej na platformie Allegro, specjalizując się w oferowaniu wysokiej jakości ubrań dziecięcych. Oferta charakteryzuje się szerokim wyborem wśród elementów garderoby dziewczęcej i chłopięcej. Produkty są sprowadzane od producentów, którzy od lat cieszą się dużym uznaniem swoich klientów.

01.

Branża

Ubranka dla chłopców i dziewczynek.

02.

Problem

Duża konkurencja, bardzo szeroka oferta, niska trafność konta.

03.

Ustalenia

Przed rozpoczęciem działań w ramach kampanii reklamowej, specjalista szczegółowo przeanalizował dotychczasowe działania przedmiotowego przedsiębiorstwa. Dodatkowo została przeprowadzona analiza konta pod kątem jego jakości i trafności na platformie. Dzięki temu specjalista zyskał możliwość skoncentrowania się na najbardziej rentownych produktach i kategoriach. Biorąc pod uwagę aktualny sezon sprzedażowy i specyfikę oferowanego asortymentu, nasz partner podjął decyzję o przeznaczeniu miesięcznego budżetu w wysokości do 9 000 zł na prowadzenie kampanii marketingowej. W związku z tym, ustaliliśmy, że minimalny wskaźnik zwrotu z inwestycji (ROI) wynosi 10 zł.

04.

Nasz główny cel

Głównym celem prowadzonej kampanii było poprawienie jakości i trafności konta na platformie oraz przekroczenie minimalnego wskaźnika zwrotu z inwestycji. Istotne było wygenerowanie maksymalnie wysokiego zwrotu i wartości sprzedaży.

Budżet – 9000 zł / miesiąc
CEL – przekroczenie 10 zł zwrotu z inwestycji/poprawienie jakości i trafności konta.

Działania

Na początku kampanii opiekun przygotował standardową strukturę reklamy produktowej, przykładając szczególną wagę do znalezienia optymalnych stawek za kliknięcie dla różnych rodzajów produktów z asortymentu. Kiedy kampania zaczęła wykazywać tendencję wzrostową, zdecydowano się na uruchomienie dodatkowych gałęzi kampanii reklamowej, skoncentrowanych na zestawach odzieży chłopięcej oraz zestawach odzieży dziewczęcej. Dodatkowo, miejsca emisji zostały poszerzone o platformę Google. W trakcie całego procesu sprzedawca doskonalił swoje konto, bazując na przygotowanych przez naszego specjalistę zaleceniach. Wprowadzone przez naszego partnera zmiany znacząco poprawiły wskaźniki klikalności, co w rezultacie przyczyniło się do wzrostu sprzedaży i zoptymalizowania kosztów kampanii.

Wykres 1: Wyniki kampanii Allegro Ads z pierwszego miesiąca działań:

Wyniki

W efekcie przeprowadzonych działań, kampania osiągnęła w pierwszym miesiącu współpracy zwrot z inwestycji przekraczający 11 złotych (ustalony minimalny zwrot z inwestycji to 10 zł). Ostatecznie wykorzystaliśmy 8570,11 zł, generując wartość sprzedaży przekraczającą 100 tys. zł. Kampanie poświęcone kompletom ubrań wspólnie wygenerowały 38 tys. złotych obrotu.

Wykres 2: Wyniki po kilku miesiącach działań:

Wyniki

Po kilku miesiącach efektywnej współpracy, klient zdecydował się podnieść budżet do 13 000 zł. Pozwoliło to szybciej wprowadzać konieczne zmiany, które przyczyniły się do zwiększania zysku sprzedawcy. Zwrot z inwestycji wzrósł z 11 zł do 21 zł co przełożyło się na generowanie wartości sprzedaży powyżej 270 tys. zł. Dzięki sukcesywnemu wprowadzaniu zmian na koncie, według zaleceń opiekuna, sprzedawca otrzymał od Allegro tytuł Super Sprzedawcy i zakwalifikował się do grona sprzedawców ze statusem VIP. Klient początkowo generował bez kampanii około 100 tys. zł sprzedaży organicznej. Sprzedawca po nawiązaniu z nami współpracy z samej kampanii zyskał dwukrotność dotychczasowego przychodu.

Podsumowanie

Po kilku miesiącach intensywnych działań reklamowych na platformie Allegro Ads, zanotowaliśmy istotny wzrost efektywności kampanii oraz zwiększenie zainteresowania oferowanym asortymentem, co przełożyło się na wzrost wartości sprzedaży. Staranne przygotowanie i strategiczne podejście naszego specjalisty przyczyniły się do przekroczenia ustalonego minimalnego wskaźnika zwrotu z inwestycji (ROI), co zaowocowało satysfakcjonującym wzrostem wyników sprzedażowych.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami! Nasz zespół jest gotowy odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania, rozwiać wątpliwości i zaproponować indywidualne rozwiązania dostosowane do Twoich potrzeb.