CASE STUDY

Supermarket

Klient prowadzi działalność na platformie Allegro, oferując artykuły z kategorii Zdrowie. Jego asortyment skrupulatnie wyselekcjonowanych produktów pochodzi od renomowanych producentów, którzy od lat cieszą się ugruntowanym zaufaniem w branży. Poprzez staranne selekcjonowanie dostawców i produktów, klient buduje reputację solidnego i godnego zaufania sprzedawcy, który oferuje wyłącznie sprawdzone artykuły wspierające zdrowie i dobre samopoczucie.

01.

Branża

Artykuły wspierające zdrowie i dobre samopoczucie.

02.

Problem

Wysoka konkurencja.

03.

Ustalenia

Biorąc pod uwagę aktualne trendy sprzedażowe, sprzedawca podjął podjął decyzję o przeznaczeniu miesięcznego budżetu w wysokości 1000 zł na prowadzenie kampanii marketingowej. W tym kontekście, ustaliliśmy, że minimalny wskaźnik zwrotu z inwestycji (ROI) wynosi 10 zł.

04.

Nasz główny cel

Głównym celem kampanii jest osiągnięcie maksymalnego zwrotu z inwestycji. Równie istotne będzie dla nas udoskonalenie konta na allegro, aby docelowo wyróżnić je na tle dużej konkurencji w tej branży.

Budżet – 1000 zł / miesiąc
CEL – osiągnięcie maksymalnego zwrotu z inwestycji/rozwój konta

Działania

Na samym początku opiekun kampanii dokładnie przeanalizował dotychczasowe inicjatywy sprzedawcy. Dzięki temu specjalista miał możliwość wyselekcjonowania najbardziej rentownych produktów oraz tych mniej. Po naszej sugestii połączenia przynajmniej części danych grup produktowych, sprzedawca stworzył zestawy, które mogły być później reklamowane w osobnej części kampanii. Stworzenie danych zestawów poszerzyło asortyment naszego Partnera oraz przyczyniło się do ściągnięcia większego zainteresowania na oferty o mniejszej trafności. Dane zestawy były również ważnym czynnikiem do wyróżnienia sklepu na tle konkurencji.

W pierwszej kolejności opiekun kampanii postanowił stworzyć standardową reklamę produktową w wynikach wyszukiwania, lewej kolumnie oraz na stronach ofert konkurencji. Po znalezieniu optymalnych stawek za kliknięcie, kampania osiągnęła próg rentowności. Dzięki wprowadzonym przez sprzedawcę zaleceniom, klikalność ofert uległa widocznej poprawie, co przełożyło się również na wzrost sprzedaży.

Wykres 1: Wyniki kampanii Allegro Ads z pierwszego miesiąca działań:

Wyniki

W efekcie prowadzonych działań i przygotowanej strategii osiągnęliśmy w pierwszym miesiącu współpracy zwrot z inwestycji przekraczający 10 złotych. Tym samym wartość sprzedaży przekroczyła 11 tys. złoty. Wyniki kampanii reklamowej okazały się sukcesem, co pozwoliło na poszerzenie jej na dodatkowe miejsca emisji i kampanie poświęcone poszczególnym seriom produktowym.

Wykres 2: Wyniki po kilku miesiącach działań:

Wyniki

Po paru miesiącach współpracy klient zdecydował się na zwiększenie budżetu reklamowego do 1500 zł. Umożliwiło to dalsze rozwijanie kampanii oraz szybszą maksymalizację wyników. W efekcie zwrot z inwestycji przekroczył 12 zł, co przyczyniło się do osiągnięcia ponad 15 tys. wartości sprzedaży. Wskaźnik CTR wzrósł z 2,42% do 2,88%. Klient początkowo generował bez kampanii około 45 tys zł sprzedaży organicznej. Po nawiązaniu z nami współpracy z samej kampanii zyskał ponad 30 % dotychczasowego przychodu.

Podsumowanie

Nawiązanie z nami współpracy na platformie Allegro okazało się skutecznym krokiem w zwiększeniu widoczności sklepu oraz generowaniu dodatkowej sprzedaży. Przyjęta przez nas strategia skupienia się na rentownych produktach oraz tworzenie reklamowych zestawów pozwoliła efektywnie wykorzystać dostępny budżet oraz wyróżnić się na tle konkurencji.

W ciągu pierwszego miesiąca kampanii udało się osiągnąć zwrot z inwestycji przekraczający zakładany wskaźnik ROI, co potwierdziło skuteczność działań. Kolejne miesiące współpracy zaowocowały zwiększeniem budżetu reklamowego, co umożliwiło kontynuację i rozszerzenie kampanii, a to zaowocowało jeszcze lepszymi wynikami. W rezultacie, klient regularnie notuje wyraźnie większe obroty na koncie, a poprawienie jakości konta i trafności ofert poprawiło także sprzedaż poza kampanią.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami! Nasz zespół jest gotowy odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania, rozwiać wątpliwości i zaproponować indywidualne rozwiązania dostosowane do Twoich potrzeb.